İmar Barışı Başvuru Süresi Uzatıldı!

Sektörel

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “İmar Barışı başvuru süresi 31 Aralık’a kadar uzatıldı.” dedi.

İmar Barışı için Başvuru Süresi Uzatıldı!

İmar Barışı için başvuru süresi uzatıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “İmar Barışı başvuru süresi 31 Aralık’a kadar uzatıldı.” dedi. Böylelikle imar barışı için başvuru süresi 2 ay uzamış oldu.

Bakan Kurum, İmar barışına çok yoğun bir başvuru olduğunu belirtti. Kurum, “Bugün itibarıyla yaklaşık 8 milyon 150 bin vatandaşımız imar barışından yararlanmak için başvurdu.

Başvuru bedeli de yaklaşık 5 milyar 120 milyon Türk Lirası oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak başvuru talebinin 13-14 milyon lira olmasını bekliyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Ayrıntılar geliyor…

Kaynak; https://www.aa.com.tr/tr/gunun-basliklari/imar-barisinda-basvuru-suresi-uzatiliyor/1294951

2 comments

 • İmar barışıyla ilgili başvuruyu yaptık , yapı kayıt belgesini aldık. Son aşama olan Tapu da cins değişikliği için Bünyan tapu md lüğüne gittik , iskan harcı , tapu harcı onlarıda yatırdık , tapu müd. randevu verdi tam yeni tapuyu alacağız , borcunuz görünüyor bu parayı yatırın gelin işlemi tamamlayalım dediler. Tamam borcumuzu nereye ödeyeceksek ödeyelim dedik , biz bilmeyiz bizimle ilgili bir konuda değil ! gidin ödeyin gelin tapunuzu verelim dediler. Bu konuşma birçok kez tekrarlandı. Tapu , imar barışı mevzuatına hakim değil. Borcumuzu nereye ödeyeceksek bekliyoruz bakalım 🙂 Bunun süresi varmı , hakkımız yanarmı ?

  • Coşkun bey,
   bu düzenleme ile ilgili ortaya çıkan duruma göre ilave ve değişiklikler gerçekleşti.
   O yüzden konunun içindeki arkadaşlarımızın güncellemeleri yakınen takip etmeleri gerekiyor. Son başvuru tarihi 2 ay uzadı. Para yatırma ile ilgili son tarih de yıl sonu.
   Ancak onun da uzaması yönünde bir beklenti var. Takipte kalalım.

   Saygı ve sevgilerimle
   İnşaat Müh. Mithat GÜNEY

Leave a Reply