Konut Satışında Büyük İndirim Başladı!

Konut satışında büyük indirim kampanyasıyla firmalar hem indirimli hem de düşük faizli konut satışına başladı. TRT Haber, satışa çıkarılan örnek dairelerden birini görüntüledi.

Konut Satışında Büyük İndirim Kampanyası

Konutta büyük indirim kampanyasında satışa sunulan evler hem tasarım hem de güvenlik özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Gayrimenkul sektörü katılımcılarının büyük katkılarıyla konutta büyük indirim sağlayan Türkiye için Kazanç Vakti isimli büyük kampanya başladı.

TRT Haber, konut satışında büyük indirim sağlayan kampanya kapsamında satışa sunulan o dairelerden birini görüntüledi.

Konutlarda birinci sınıf yerli üretim malzemeler kullanılıyor.

Mutfak ve banyoda öncelik tasarruf

Dairelerde, aydınlatmadan yalıtıma ve güvenliğe kadar her ayrıntı düşünülmüş. Olası yangın durumunda dedektör var. Ayrıca camlar da ısı ve güneş kontrol kaplamalı yani ortamdaki ısı kontrol ediliyor. Evin mutfağında su tasarruflu bataryalar kullanılıyor. Böylece hem su boşa akmıyor hem de daha az fatura geliyor. Sadece mutfakta değil banyoda da öncelik tasarruf. Banyodaki musluktan akan sular bir depoda birikip arıtıldıktan sonra bahçe sulamasında kullanılıyor.

Kapılara hırsız sensörü

Evde konforun yanı sıra güvenlik de oldukça önem taşıyor. Evin giriş kapısında sağlam bir çelik kapı var. Bunu diğer kapılardan ayıran özellik ise hırsız sensörü. Ev sahibi evde yokken kapı zorlanırsa cep telefonuna uyarı mesajı gidiyor.

Konutların otoparklarında elektrikli şart üniteleri, bay bayan fitness, sauna, buhar odası, havuzlar da bulunuyor.

Konut projelerinde ayrıca çocuk parkları, spor alanları ve 40 metrekare peyzaj alanı da mevcut.

2 artı 1, 3 artı 1 ve 4 artı 1 olarak satışa sunulan evlerin fiyatları, konutun projesi ve konumuna göre değişiyor.

Türkiye için Kazanç Vakti‘nin detayları şunlardı;

  • Kampanya 29 Ağustos – 31 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak.
  • Projelerin mevcut satış fiyatı üzerinden %10 indirim yapılacak.
  • Minimum %10 peşinat tahsil edilecek.
  • Altın ve döviz yatırımı olan yatırımcıların birikimleri bugünkü kurdan alınmış olacak ve kurlardaki olası artışlar, tahsil edilmiş olan konut bedellerinden düşülecektir.
  • 12. ve 24. aylarda %15 oranda birer ara ödeme gerçekleşecek.
  • Kalan bakiyenin (%60’ına) 120 aylık bir vade ile aylık %0,98 faizli kredilendirme yapılacak. Bu kredilendirme gayrimenkul şirketleri tarafından uygulanacak olup, banka ve kefalet zorunluluğu olmayacaktır.
  • Böylece vade farksız peşinat ödemeleri de göz önüne alındığında faiz oranı totalde %84′e inmiş olacak.
  • 6 ay veya bir yıl içinde kalan borcunu kapatmak isteyenlere kurumlar tarafından özel indirimler uygulanacak.

Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/turkiye/kampanyali-konut-satislari-basladi-382153.html

Yayınlayan

Mithat GÜNEY

Mithat GÜNEY, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Almanya’da başladığı öğrenim hayatını Lise öğrenimi ile İstanbul’da sürdürdü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı. Profesyonel hayatına 1994 yılında meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vetmiştir. 1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında almış olduğu “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini; Riskli Yapıların Tespiti, Projelendirilmesi, Onarım ve yeniden Taahhüdü, Kontrolörlüğü ve Müşavirliği alanlarına yansıtmaktadır. Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış ve bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir. Özellikle inşaat projelerinin daha etkin ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir. Kendi blog sayfasında kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır. Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat GÜNEY, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. https://www.linkedin.com/in/mithat-g%C3%BCney-pmp%C2%AE-a33b4617/