“Antalya’daki 413 imara aykırı yapıyı yıkacağız”

Sektörel

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya’da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal SİT alanlarında 413 imara aykırı ve izinsiz yapının tespit edildiğini söyledi.

“Bu kaçak yapıların yıkımı için talimat verdik.”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden kaçak yapılara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, Antalya‘da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal SİT Alanları dahilinde 413 imara aykırı ve izinsiz yapının tespit edildiğini söyledi.

Kurum; “266’sı Kaş, 49’u Kemer, 40’ı Demre, 15’i Manavgat ilçelerimizde imara aykırı olarak inşa edilen bu kaçak yapıların yıkımı için yerel yönetimlerimize talimat verdik.” dedi.

“Kaçak yapılarla ilgili imar denetçilerinin sahada çalışmaları sürüyor”

Kıyılarda kaçak olarak inşa edilen yapılarla ilgili imar denetçilerinin sahada çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Kurum, şunları kaydetti:

“Antalya’da Özel Çevre Koruma Bölgeleri ve Doğal SİT alanlarımızda bugüne kadar 247 denetim gerçekleştirdik. 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığını tespit ettik.

Tespit ettiğimiz bu kaçak yapıların 266’sı Kaş, 49’u Kemer, 40’ı Demre, 15’i Manavgat ilçelerimizde bulunuyor. Yerel yönetimlerimize verdiğimiz talimatlar doğrultusunda tespit edilen tüm kaçak yapıların yıkımını gerçekleştiriyoruz.

Kaçak yapılarla ilgili hukuki süreçleri işletirken büyükşehir, il ve ilçe belediyelerimizin bu konuda sahada vereceği destek çok önemli. Yerel yönetimlerimizle birlikte, ülkemizin hiçbir yerinde, hangi sebeple olursa olsun doğal güzelliklerimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz.”

Bakan Kurum ayrıca, kaçak yapılara ilişkin ihbar ve şikayetlerin ALO 181’den bildirilebileceğini kaydetti.

Bakan Kurum: Antalya’da 413 yapının imara aykırı ve izinsiz yapıldığını tespit ettik başlıklı haber, dha.com.tr internet sayfasında 25 Mayıs 2020 tarihinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

Bu haber, insaport.com internet sayfasında da tarafımdan paylaşılmıştır.

Gelişmelerden haberdar olmak için Mühendisin Penceresi YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın.

https://www.youtube.com/channel/UCWgu3os45ZD7pYXaIsiqNDg

One thought on ““Antalya’daki 413 imara aykırı yapıyı yıkacağız”

Leave a Reply