Bakanlık, Kamu kurumlarına 6 bin ilave atama yapacak!

Ekonomi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 2020 yılı içinde 62 kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 6 bin 219 ilave atama gerçekleştirileceğini duyurdu.

Bu yıl içinde Kamu kurumlarına 6 bin 219 ilave atama yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çalışma Genel Müdürlüğü ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının ortak çalışmasıyla hazırlanan, kamu kurum ve kuruluşlarının 2020 yılında açıktan veya nakil yöntemiyle yapabilecekleri ilave atama sayılarının Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlendiği bildirildi.

6 bin 219 ilave atama müjdesi

Açıklamada, söz konusu atamaların yeni tip koronavirüs ile mücadele esnasında kamu hizmetlerinin aksamaması ve koronavirüs salgını ile etkin mücadelenin yürütülebilmesi için destekleyici olacağı belirtildi.

2020 yılı şubat ayında Cumhurbaşkanı Kararı ile;

  • 635’i üniversitelere,
  • 431’i diğer kurumlara

olmak üzere 1066 atama izni verildiği hatırlatılan açıklamada;

“2020 yılı için kamuda açıktan veya nakil yöntemiyle atanacak ilave personel sayıları Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile belirlendi. Bu kapsamda bu yıl içerisinde, 62 kamu kurum ve kuruluşuna toplamda 6 bin 219 ilave atama gerçekleştirilecek.” ifadesi kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Kararı ile gerçekleştirilen 635 atamaya ilave 127 üniversiteye yıl içinde 1016 atama daha yapılmak suretiyle, 2020’de açıktan ve nakil yöntemleriyle üniversitelere toplamda 1651 ilave atama yapılmış olacak.

Açıklamda, bunun yanında diğer kamu kurum ve kuruluşları da 6 bin 650 ilave atama gerçekleştirmiş olacağı kaydedildi. Bu açıktan veya nakil yöntemiyle gerçekleştirilecek ilave personel ataması ile ilgili duyuruların, ilerleyen dönemde kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi.

Kamuya 6 bin ilave atama başlıklı haber, trthaber.com internet sayfasında 31 Mart 2020 tarihinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

Bu haber, insaport.com internet sayfasında da tarafımdan paylaşılmıştır.

Gelişmelerden haberdar olmak için Mühendisin Penceresi YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın.

https://www.youtube.com/channel/UCWgu3os45ZD7pYXaIsiqNDg

9 comments

Leave a Reply