Büyük Çamlıca Tepesi antenlerden arındırıldı!

Çevre, Kültür ve Sanat

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu; “Büyük Çamlıca Tepesi 28 tane devasa antenden arındırıldı. Sadece TRT kulesi kaldı. O da kısa sürede sökülecek.”

“Çamlıca Tepesi’ndeki antenler kaldırıldı”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu; “Büyük Çamlıca Tepesi mevkiinde bulunan 28 tane devasa antenin hepsi kaldırıldı. Sadece TRT kulesi kaldı, O da kısa sürede sökülecek.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Büyük Çamlıca Tepesi‘nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi alan Karaismailoğlu, incelemenin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Gelişmelerden haberdar olmak için Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalıma abone olmayı, videoları beğenmeyi ve paylaşımlara yorum yapmayı ihmal etmeyin. Teşekkürler.

https://youtu.be/FN4Vox1P4L4
Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

“Çamlıca Tepesi önceden metal yığınlarıyla doluydu”

Çamlıca Tepesi’nin, önceden metal yığınlarıyla dolu olduğunu anımsatan Karaismailoğlu şunları kaydetti:

“Büyük Çamlıca Tepesi mevkiinde bulunan antenlerin sökümü için yaklaşık 15 gün önce bir faaliyete başladık. Şu anda geldiğimiz noktada, bölgeyi temizledik sayılır. Burada 28 tane devasa metal anten vardı. Bunların tamamı kaldırılmış oldu. Sadece TRT kulesi kaldı. Onu da kısa zaman zarfında kaldıracağız.”

Çamlıca TV ve Radyo Kulesi’ni tamamladıklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu; “TRT Kulesi de hızlı bir şekilde kaldırıldıktan sonra, Büyük Çamlıca Tepesi gerçek hüviyetine kavuşmuş olacak. Dünyada ilk defa aynı anda 100 radyonun yayın yaptığı bir kule imal ederek İstanbulluların hizmetine sunduk.” dedi.

Bitme aşamasındaki Çamlıca TV ve Radyo Kulesi’ndeki çalışmalara da değinen Bakan, radyoların taşındığını ve faaliyetlerine başladığını, inşaatta sadece ince işlerin kaldığını ifade etti.

Çamlıca Televizyon Kulesi‘nin kısa sürede açılıp İstanbulluların hizmetine kazandırılacağını belirten Bakan Karaismailoğlu, memleketin her noktasına aynı hizmeti götürmek için çalıştıklarını ifade etti.

Kaynak; Bakan Karaismailoğlu: Çamlıca Tepesi’ndeki 28 devasa antenin tamamı kaldırıldı

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

Leave a Reply