Çayırova İlçesine Uçak mı Düştü?

Kocaeli ili Çayırova ilçesine restorana dönüştürülmek üzere getirilen Airbus A340 tipi uçağı görenler, yolcu uçağının düştüğünü sanıyor.

Kocaeli Çayırova Uçak Restoran Kafe

Çayırova ilçesine Uçak mı düştü?

Uçuş ömrünü tamamlayan ‘Airbus A340’ tipi yolcu uçağı, restorana dönüştürülmek üzere Kocaeli‘nin Çayırova ilçesine getirilmek suretiyle montajı tamamlandı.

Uçağın parçaları gece saatlerinde 14 TIR’la bölgeye nakledildi. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, getirilen uçak parçalarını gören vatandaşların ilçeye uçak düştüğünü sanarak heyecanla kendisini aradıklarını ifade etti.

Uçak Park

Şekerpınar Mahallesi’nde Çayırova Belediyesi tarafından 14 bin metrekare alan içerisinde ‘Uçak Park‘ adı altında sosyal yaşam merkezi oluşturuyor.

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci; “Uçağımızı buraya çok zor şartlarda getirdik. Büyük bir uçak olduğu için parçaları 14 TIR ile ancak getirildi. Uçağı buraya nakli sırasında gece saat 02.00 sularında vatandaşlarımızdan bir tanesi panik içerisinde beni arayarak ‘Sayın başkanım, Şekerpınar’a uçak düştü’ dedi. Ben de telaşlanarak hemen konu ile ilgili bilgi aldım. Vatandaş meğerse bizim getirdiğimiz uçaktan bahsediyormuş. Ayrıca ilçede parçaları gören birçok vatandaş da bir uçak düştü zannetmiş. Uçağın montajı yaklaşık 2 ay kadar sürdü. Uçak Park projesini kısa bir süre içerisinde hayata geçirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Uçuş ömrü sona eren 300 yolcu kapasiteli ‘Airbus A340’ tipi yolcu uçağı İstanbul’dan parçalar halinde Uçak Park proje alanı içerisine getirilerek montajı tamamlandı. Yaklaşık 3 ay sonra açılması planlanan park dahilinde alışveriş merkezi, park alanları, otopark, çocuk oyun alanları da yer alacak.

Çayırova Uçak Park 14 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. 

Uçak Restoran Kafe‘nin bulunacağı alanın bölgeye büyük değişiklik sağlayacağını belirten Başkan Demirci, “Şekerpınar bölgemiz, sanayi ağırlıklı bir bölge ve burada yaşam alanı oldukça az. Onun için biz de burada böyle değişik bir proje düşündük. 300 kişilik bir A340 uçağı aldık. Bu uçağın içini kafeterya, etrafında da dükkanlar, çarşılar yaparak bir yaşam alanı oluşturma hedefimiz var.

Yaklaşık 14 bin metrekarelik bir alandan oluşan mekanın dekorunun oluşması, sahanın oluşması epey zaman alıyor. Ancak bittiği zaman insanların gelip çay içebileceği, yemek yiyebileceği değişik konseptte bir yaşam merkezi olacak. İçerisinde 25-30 civarında dükkanımız, parklarımız vs. olacak. Güzel bir proje olacağını umuyoruz.” diye konuştu.

İstanbul’dan ziyaretçilerimiz gelecek

Çayırova ilçesinin İstanbul ile sınır olduğunu vurgulayan Demirci, Uçak Restoran Kafe‘nin de sınıra yapıldığını belirtti.

Demirci; “Biz bölge olarak ulaşım güzergahlarının tam merkezindeyiz ve burası büyük şirketlerin bulunduğu bir alan. Şekerpınar bölgesinde sabah ve akşam saatlerinde ciddi bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. 10 bin servis aracının girdiği bir bölgeden bahsediyoruz.

Beyaz yakasıyla, mavi yakasıyla, çalışanıyla beraber İstanbul’a entegre olmuş bir ilçeyiz. Bu kadar yoğun insan kitlesinin olduğu bir yerde yaşam alanları oluşturmak zorundayız. Burası zaten bir cazibe merkezi, sanayinin göbeği burası. Emin olun İstanbul bizden çok daha iyi biliyordur bizim bölgemizi, sınır olarak da baktığınız zaman İstanbul’un içindeyiz zaten.

Eminim İstanbul’dan da çok sayıda vatandaş uçağımızı ziyarete gelecektir.” şeklinde heyecanını ifade etti.

Kaynak; https://www.dha.com.tr/yurt/restoran-olacak-ucagi-gorunce-dustugunu-saniyorlar/haber-1607876

Yayınlayan

Mithat GÜNEY

İnş. Müh. Mithat GÜNEY,PMP, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi. Mithat GÜNEY ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen; https://www.mithatguney.com/mithat-guney 'i ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir