İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP Hakkında

Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP hakkında kısa açıklamayı burada bulabilirsiniz.

Merhaba, İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP hakkında kısa açıklamayı burada bulabilirsiniz.

For English

Profesyonel Proje Yöneticisi İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP

İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi.

Almanya’da başladığı öğrenim hayatını İstanbul’da sürdürdü. Ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı.

Profesyonel hayatına aynı yıl meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vermiştir.

1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” sertifikası alan Mithat Bey, bu ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini;

  • Riskli Yapıların Tespiti,
  • Projelendirilmesi,
  • Onarım ve Yeniden Taahhüdü,
  • Kontrolörlüğü ve Müşavirliği

alanlarına yansıtmaktadır.

Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış, bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir.

Özellikle inşaat projelerinin daha etkili ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir.

Kendi blog sayfasında ve sosyal medyada mesleki, kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır.

Kendisine ait #mühendisinpenceresi YouTube kanalından; gerek yapılar, gerekse de çevre ile ilgili teknik bilgiler verebilmek adına videolar paylaşmaktadır.

Mithat GÜNEY’in Profesyonel Kariyeri

Merhaba, İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY’in Profesyonel Kariyeri hakkında kısa bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Yer Aldığı Bazı Önemli Projeler

İnş. Müh. Mithat GÜNEY’in yer aldığı bazı önemli Betonarme, Çelik Yapı, Prekast Beton ve Kompozit Üstyapı Projeleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Mithat GÜNEY’in Katıldığı bazı Kurslar ve Sertifikaları

İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP‘nin katıldığı bazı Kurslar ve Sertifikaları hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri ve Şantiye Görüntüleri ile ilgili videoları YouTube kanalımda yayınlıyorum. Bunun yanında yakında Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili eğitim videolarımı da yayınlamaya başlayacağım.

Gelişmelerden haberdar olmak için Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalıma abone olmayı, videolarımı beğenmeyi ve paylaşımlara yorum yapmayı ihmal etmeyin. Teşekkürler.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

Evli ve 2 çocuk babası olan Mithat bey, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır.

Türkçe Anasayfa.

Saygı ve sevgilerimle,
İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

Ayrıntılı bilgi için bkz; 

Sosyal Medyada #mithatgüney / @mithatgny ;