İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Mithat GÜNEY, PMP, 1972 yılında Sinop ili, Türkeli ilçesinde dünyaya geldi.

Almanya’da başladığı öğrenim hayatını İstanbul’da sürdürdü. Ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği lisans eğitimini 1994 yılında tamamladı.

Profesyonel hayatına aynı yıl meslektaşı ile birlikte İstanbul’da açtıkları Mühendislik Bürosu’nda başlayan İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, uzun yıllar birçok Betonarme ve Çelik Konstrüksiyon projenin Statik Hesap ve Projelendirilmesi, Teknik Uygulama Sorumluluğu (TUS), Şantiye Şefliği vs. konularında hizmet vermiştir.

1999 Marmara Depremi sonrası Çelik Yapılara yoğunlaşmış ve Çelik Yapıların Tasarımı, Projelendirilmesi ve Uygulanması konularında çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı prestij projeyi hayata geçirmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 2015 yılında “Riskli Yapılar Tespit Uzmanı” sertifikası alan Mithat Bey, bu ünvanı ile şu ana kadar oluşturmuş olduğu mesleki bilgi birikimini;

  • Riskli Yapıların Tespiti,
  • Projelendirilmesi,
  • Onarım ve Yeniden Taahhüdü,
  • Kontrolörlüğü ve Müşavirliği

alanlarına yansıtmaktadır.

İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

Hayat boyu öğrenme felsefesi ile günümüz Profesyonel Proje Yönetimi metodolojisi üzerine yoğunlaşmış olan İnş. Müh. Mithat GÜNEY, bunu PMI kuruluşundan 2018 yılında üstün derece ile almış olduğu PMP sertifikası ile belgelendirmiştir.

Özellikle inşaat projelerinin daha etkili ve verimli planlanması, yönetilmesi ve teslim edilmesi adına, bu konuda eğitim ve seminerler vermektedir.

Kendi blog sayfasında ve sosyal medyada mesleki, kişisel gelişim, liderlik, proje yönetimi vs. konularında makaleler paylaşmaktadır.

Kendisine ait #mühendisinpenceresi YouTube kanalından; gerek yapılar, gerekse de çevre ile ilgili teknik bilgiler verebilmek adına videolar paylaşmaktadır.

https://www.youtube.com/channel/UCWgu3os45ZD7pYXaIsiqNDg

Evli ve 2 çocuk babası olan İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP, Türkçe’ye ilave olarak İngilizce, Almanca ve Arapça konuşmaktadır.

Türkçe Anasayfa.

Saygı ve sevgilerimle,
İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

Ayrıntılı bilgi için bkz; 

Sosyal Medyada #mithatgüney / @mithatgny ;