TOKİ, farklı illerde Arsa Satışı ve Arsa Kiralama Müzayedesi yapacak!

Sektörel

TOKİ, 24-25 Aralık 2020 tarihlerinde Türkiye geneli 27 ilde muhtelif Arsa Satışı ve Arsa Kiralama Müzayedesi yapacak. İşte açık artırma ayrıntıları;

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 24-25 Aralık 2020 tarihlerinde Türkiye genelinde muhtelif Arsa Satışı ve Arsa Kiralama Müzayedesi yapacak. 27 farklı ilde gerçekleşecek müzayedede 141 farklı arsa satışı ve 3 arsa kiralaması açık artırmaya sunulacak.

Emlak Yönetim Hizmetleri resmi web sayfasından yapılan duyuruya göre Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ve İstanbul Küçükçekmece’deki TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’ndan takip edilecek arsa satışı ve arsa kiralama müzayedeleri aşağıdaki tarih ve saatlerde başlayacak;

 1. Oturum; 24 Aralık Perşembe günü saat 10:30’da LOT 001 – LOT 039 arası
 2. Oturum; 24 Aralık Perşembe günü saat 14:00’de LOT 040 – LOT 075 arası
 3. Oturum, 25 Aralık Cuma günü saat 10:30’da LOT 076 – LOT 0102 arası
 4. Oturum; 25 Aralık Cuma günü saat 14:00’de LOT 103 – LOT 130 arası

Not;

 • Lot 040 4 adet taşınmaz tek lot halinde satılacaktır.
 • Lot 085 12 adet taşınmaz tek lot halinde satılacaktır.

Müzayede dökümanlarına, satışı veya kiralaması yapılacak gayrimenkuller ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

Emlak Yönetim Hizmetleri

Emlak Yönetim Hizmetleri, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)’nin 2009 yılında bir alt iştiraki olarak kurulmuştur. Kuruluş amacı TOKİ’nin Türkiye genelinde inşa ettiği gayrimenkullerin yönetim hizmetini yerine getirmek olarak belirlenmiştir.

2017 Ekim ayı itibariyle Emlak Yönetim Hizmetleri, ülke genelinde TOKİ başta olmak üzere, kamu ve özel kuruluşların bünyesindeki konut, iş yeri ve arsaların açık artırma ile satış organizasyonlarını yürütmektedir.

Açık Artırma (Müzayede) nedir, nasıl yapılır?

Kurum ve kuruluşların uhdesinde bulunan konut, iş yeri, arsa gibi gayrimenkullerin satışında alıcılar arasında fiyat artırma esasına dayanan satış biçimine Açık Artırma yani Müzayede denir. Arsa satışı veya kiralaması ile ilgili Açık Artırma prosedürü şu şekilde işler;

 • Açık artırma öncesinde bu kapsamda satışı yapılacak taşınmazların nitelikleri, bedelleri, satış koşulları belirlenir ve ilan edilir.
 • Müzayede hakkında bilgi sahibi olan gerçek kişi ya da tüzel kişiliklerden gayrimenkul satın almak isteyenler, ilgili prosedürleri tamamlayarak açık artırma katılımcısı olurlar.
 • Katılımcılar, açık artırma esnasında ilgili satış koşulları ve teminat bedelleri doğrultusunda tekliflerini verirler.
 • Takiben en yüksek teklif / teklifler ilgili kurum ya da kuruluşun onayına sunulur.
 • Son olarak teklifi onaylanan teklif sahipleri, ilgilendikleri gayrimenkulü satın alabilmek için gereken sözleşme ve ödeme sürecini takip ederler.

İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

Dünya genelindeki İnşaat Projeleri ve Şantiye Görüntüleri ile ilgili videoları İnşaat Mühendisi Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalımda yayınlıyorum. Bunun yanında yakında Profesyonel Proje Yönetimi ile ilgili eğitim videolarımı da yayınlamaya başlayacağım.

Gelişmelerden haberdar olmak için Mithat GÜNEY, PMP YouTube kanalıma abone olmayı, videolarımı beğenmeyi ve paylaşımlara yorum yapmayı ihmal etmeyin. Teşekkürler.

Mithat GÜNEY, PMP YouTube Kanalım

Bu yazı, insaport.com internet sayfasında da tarafımdan paylaşılmıştır.

Kaynak; Emlak Yönetim (emlakmuzayede.com.tr)

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

Leave a Reply