YTB’den yurt dışındaki Türklere; “Lütfen evde kalalım.”

Çevre, Kültür ve Sanat

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, sosyal medya hesapları üzerinden yurt dışındaki vatandaşlara; “Lütfen evde kalalım” çağrısı yaptı.

“Lütfen evde kalalım.”

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), (Kovid-19) yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarına hitaben; “Lütfen evde kalalım” başlıklı duyuru ile, bulundukları ülkelerde evlerinden çıkmamaları çağrısında bulundu.

“Bizim için değerlisiniz.”

YTB “Bizim için değerlisiniz.” ifadesinin yer aldığı duyuruda; Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında yurt dışındaki Türk vatandaşlarından alınan tedbirlere riayet etmelerini ve evde dinlenmelerini tavsiye etti.

YTB @yurtdisiturkler Twitter hesabından;

“Yurtdışındaki vatandaşlarımızın Yeni Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere riayet etmesini ve evde dinlenmesini öneriyoruz.” dendi.

“Kalabalık ortamlardan uzak durun”

Vatandaşları bulundukları ülkelerde kalabalık ortamlardan uzak durmaya ve resmi uyarıları dikkate almaya çağıran duyuru, şöyle devam etti:

“Dünyada virüsün yayılma hızını dikkate alarak ciddi sağlık risklerini önlemek üzere seyahat etmeyiniz. Virüsün bulaşıcılığını göz önüne alarak kalabalık ortamlara kesinlikle girmeyiniz. Sağlığınızı riske atmayarak bulunduğunuz ülkenin yerel makamları ve ilgili büyükelçilik ve başkonsolosluklarımızca yapılan resmi açıklama ve uyarılara riayet ediniz.”

Yeni tip koronavirüsün yaygın görüldüğü ülkelere uçuşların tedbiren durdurulduğu hatırlatılan duyuruda, vatandaşların cenaze nakillerinin ise Sağlık Bakanlığı ile yapılan koordinasyonda Türk Hava Yolları tarafından sağlandığı belirtildi.

“Lütfen sükunet içinde kalalım”

Duyuruda son olarak, “Lütfen sükunet içinde kalarak, sağlığımız için gerekli hijyen kurallarına en üst düzeyde riayet edelim.” ifadesi yer aldı.

YTB’den yurt dışındaki vatandaşlara ‘lütfen evde kalın’ çağrısı başlıklı haber, aa.com.tr internet sayfasında 22 Mart 2020 tarihinde yayımlanmıştır.

Düzenleyen; İnş. Müh. Mithat GÜNEY, PMP

#mithatgüney / @mithatgny
www.mithatguney.com

Bu haber, insaport.com internet sayfasında da tarafımdan paylaşılmıştır.

Gelişmelerden haberdar olmak için Mühendisin Penceresi YouTube kanalıma abone olmayı unutmayın.

Leave a Reply